Підсумки 2019

Підсумки 2019

Напередодні новорічних свят  підприємство підводить підсумки року. Кропіткий аналіз дає можливість оцінити досягнення, окреслити існуючі проблеми та замислитися над реалізацією існуючих планів.

Фінансова складова

Почнемо з заробітної плати. Вона планово нараховується і  виплачується в рамках діючого законодавства та вимог Державного бюджету. Так, на сьогоднішній день працівникам виплачено  19 млн. 889 тис. грн. заробітної плати.

Необхідно відмітити, що середня заробітна плата по підприємству протягом року планово зростала. Якщо у січні вона складала 4832 грн., то у листопаді – 7363 грн.

Виплата єдиного соціального внеску до держбюджету склала 4 млн. 354 тис. грн., податок з доходів фізичних осіб – 3 млн. 621 тис. грн.

Другий блок фінансової діяльності – це капіталовкладення та модернізація обладнання. Річний обсяг капіталовкладень склав 6 млн. 769 тис. грн., а на поточні ремонти заводського устаткування було витрачено 700 тис. грн. Планова виробнича робота дозволила виготовити та реалізувати продукції на 11 млн. 87 тис. грн. Крім того, в цю суму не входять замовлення, які сьогодні є у виробництві. Також, за звітній період надано виробничих послуг на 4 млн. грн. 

Підсумовуючи річну діяльність у фінансово-економічній сфері необхідно зазначити,  що за 2019 рік заводом отримано загального доходу на 70 млн. 708 тис. грн.

Комунальні нарахування.

Борги виплачені  

У 2019 році завод перерахував за електрику 11 млн. 659 тис. грн. За воду  протягом року сплачено 942 тис. грн. Необхідно відмітити, що цього року підприємство повністю розрахувалося з боргами минулих періодів за комунальні послуги і сплачуватиме лише поточні рахунки. 

Номенклатура виробництва

Незважаючи на певні об’єктивні труднощі, втратою багатьох ринків збуту, підприємство поступово повертає втрачені зарубіжні ринки та шукає замовників всередині країни. Завод налагодив партнерські відносини з вітчизняними підприємствами гірничо-видобувної промисловості. СКБ заводу цього року розробило окремі вузли та обладнання для шахти  «Покровське». Конструктори виробили вузли для гідродомкратів та пневмоциліндрів. А для шахтного комбайна цього підприємства – окремий редуктор, привод затвору для спеціального шахтного обладнання та два окремих редуктори з різним передаточним числом.

Також для підприємства гірничо-видобувної промисловості виготовлена конструкторська документація для кількох видів роликів. Для іншого замовника зроблені розрахунки для ножичного підйомника з платформою 3200х1700мм.

Також, СКБ розробило документацію шнек – черв’яка діаметром 125 мм для переробки поліетилену для запорізького кабельного заводу. А для іншого підприємства – окремі вузли і деталі для ремонту сільськогосподарського обладнання і техніки, дробильного устаткування та обладнання для переробки відходів. 

Виконуються замовленні і для наших зарубіжних партнерів. Так виконана  документація верхнього вузла затвору з гідроприводом для гумозмішувача на 270 літрів по пропозиції підприємства із Шрі Ланки. Для іншого закордонного замовника розроблена конструкторська документація для редуктора БСМ-2 -56, який є частиною  гумозмішувача.

Виробнича практика

У цьому аспекті варто зазначити, що сьогодні замовлення на виробництво розписані на кілька місяців наперед. Якщо раніше початок року був не завантаженим замовленнями, то сьогодні вже у лютому-березні завод має відправити готову продукцію партнерам. Іншими словами, період новорічних свят буде для наших робітників коротким.

Що стосується суто виробництва, то сучасні економічні реалії потребують зовсім інших підходів до термінів виконання та якості роботи. Ці два показники сьогодні є домінуючими факторами у виробничій діяльності. Замовник вимагає високу якість та стислі терміни виконання. Інакше… інакше це потягне штрафні фінансові санкції за брак та зрив термінів поставок.

Тому на заводі були запроваджені маршрутні листи, за допомогою яких можна проаналізувати та прослідкувати весь виробничий процес замовлення. І робітник поставивши підпис у маршрутному листі під виконанням роботи несе персональну відповідальність за якість та терміни виконання завдання.

Проводилась планова робота щодо модернізації та ремонту виробничого обладнання. Цього року завод модернізував піч термообробки, певну кількість станків з ЧПУ. Крім того, були закуплені сучасні зразки вимірювальної техніки. Так за допомогою сучасного спектроаналізатора можна досконало дослідити структуру металу, завчасно виявити мікро тріщини, запобігти браку у виробництві.

Крім того у цьому році було закуплено нове різальне обладнання, розточні станки, зварювальні апарати.

Особлива увага приділятиметься замовленням, які стосуються зарубіжних ринків. В цьому плані робота просувається не так швидко. Втратити замовника значно легше аніж повернути довіру та втрачені ділові зв’язки.