Привітання з Днем машинобудівника

Привітання з Днем машинобудівника

Шановні заводчани!

Від щирого серця вітаю колектив нашого заводу з професійним святом – Днем машинобудівника. Ця галузь промисловості є пріоритетною в структурі економіки країни. І наша держава в цьому плані має потужний потенціал. Але системна багаторічна криза, яка охопила промисловий сектор країни, не дає можливості у повній мірі розвиватися машинобудівній сфері.

Разом з тим, Перший київський машинобудівний завод здійснює низку кроків аби повернути втрачені позиції на промисловому ринку та забезпечити зростання власного виробництва. Будемо відвертими: немає чудодійних рецептів, завдяки яким, протягом стислого проміжку часу, було б можливо вернути високі економічні досягнення. Разом з тим, плисти за течією безнадійності та самозаспокоєності, не вживаючи жодних організаційних та практичних заходів – вірний шлях до повного професійного забуття.

Саме в такому стані і перебувало підприємство ще кілька років тому назад. Колектив заводу не забув часи, коли були накопичені кількамільйонні борги за комунальні послуги, цеха «стояли» у бездіяльності та відсутності замовлень, а робітникам виплачувався грошовий мінімум. Як результат, зростала заборгованість по обов’язковим виплатам у державний бюджет по різних статтях, а у виробничому плані завод поступово деградував.

Сьогодні, звичайно, не всі проблеми вирішені і до економічного благополуччя шлях тривалий та непростий. Разом з тим, кожен з нас відчуває, що позитивні зрушення торкнулися всіх працюючих на заводі. Проводиться ремонт дахів та роздягалень для робітників, на наступний рік заплановані кошти для утеплення цехових приміщень. У плановому режимі виділяються кошти на модернізацію та оновлення устаткування, докупається необхідне обладнання у рамках існуючого бюджету. Нарешті, зарплата виплачується без запізнень, у визначені терміни, і її зростання проходить відповідно до існуючого законодавства.

Переймаємося ми і над кадровим оновленням та омолодженням колективу. Державне підприємство, яким є наш завод, постійно працює у цьому напрямку з вищими навчальними закладами, професійно-технічними закладами та іншими організаціями. Поступово подолаємо і цю проблему.

Значно полегшився борговий «спадок» за комунальні та інші послуги. Підприємство виплачує поточні платежі до Пенсійного фонду та наполегливо шукає шляхи для погашення боргів минулих періодів. Підписана з «Київводоканалом» угода по реструктуризації боргів повністю виконується. «Київенерго» нещодавно викреслив наш завод зі списку боржників. Також розпочата планова виплата Держрезерву, з яким у нас укладено мирову угоду.

І загалом політика заводу по всім напрямкам діяльності будується за принципом, що шлях подолає той хто йде. Не дивлячись на труднощі, ми спромоглися повернути у багатьох клієнтів довіру та виробничу репутацію, чим завжди славився завод. Планово проходить диверсифікація ринків збуту, підприємство завантажується замовленнями,  ведеться активний діалог з закордонними потенційними клієнтами.

Не маю жодних сумнівів, що обраний шлях постійної роботи на всіх ділянках, забезпечить поступове економічне зростання підприємства та його промислових можливостей,  дозволить збільшити номенклатуру виробництва і, як результат, дасть можливість примножувати наші економічні здобутки та повернути традиційну виробничу славу.

А всім нашим працівникам та їх сім’ям бажаю сьогодні міцного здоров’я, гарного настрою, мирного неба над головою, успіхів та віри в те, що ми робимо!

 

З професійним святом вас, заводчани!

 

Генеральний Директор

АТ «Перший київський машинобудівний завод»                                                                         Р. Білоскурський